به وبلاگ میثم مینایی خوش آمدید

وبلاگی برای آموزش مسایل جنسی

 
بررسی نقش تغذیه در قدرت جنسی
نویسنده : میثم مینایی - ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٩
 

میخواستم بدونم خوردن ویتامین و غذاهای مقوی به احساس جنسی کمک میکند یا صرفا باعث میشود که بدن در احیای آن مواد دچار مشکل نشود و بتواند آن مواد را تولید کند؟یعنی خوردن مواد مقوی باعث زیاد شدن لذت جنسی هم میشود یا فقط باعث میشود که سریعتر آن مواد تولید شوند؟

 

با تشکر...

 

 

 

صحبتهائی که در این زمینه میشه.. ثابت شده نیست و توی هیچ مقاله علمی هم نیامده.. ما فقط اونها رو نقل قول میکنیم ما قبلا در اینباره در تاپیک میل جنسی صحبت کردیم... منتها برای اینکه تاپیک اختصاصی ارتباط تغذیه و مسائل جنسی داشته باشیم.. اونها را در یک جا جمع کردم

 

میل جنسی کم و زیاد مردان و زنان

 

 

 

 

 

غذاهای اشتهاآور

 

بعضی غذاها از قدیم به‌عنوان غذاهای تقویت‌کننده قوای جنسی معروف بوده‌اند. تحقیقات اخیر، درستی این موضوع را به اثبات رسانده است

 

 

 

 

 

سیب هم از میوه‌هایی است که باعث افزایش قوای جنسی می‌شود.

 

هروقت از سلامت جنسی و باروری صحبتی به میان می‌آید، پای مسائل زیادی به میان کشیده می‌شود، از خلق و خو و تفاهم بین زن و شوهر گرفته تا خوردن بعضی غذاها و نوشیدنی‌های خاص که البته قدیمی‌ترها اعتقاد خاصی به این جنبه دارند. با وجودی که ممکن است به‌نظر عجیب بیاید، ولی در این مورد قدیمی‌ترها حق دارند. این غذاها و نوشیدنی‌ها که میل جنسی را افزایش می‌دهند، <آفرودیزیاک‌> نامیده می‌شوند. این واژه از نام <آفرودیت>، الهه عشق و زیبایی یونان باستان گرفته شده است. البته مواد غذایی موِثر در میل جنسی در همه دنیا یکسان نیستند و در هر منطقه جغرافیایی، مردم انواع خاصی از خوراکی‌ها را می‌شناسند که به‌نظر آنها چنین خاصیتی دارند.

 

به‌طور کلی غذاها و نوشیدنی‌های پرانرژی و سایر غذاهای ادویه‌دار جزو مواد خوراکی تقویت‌کننده قوای جنسی به‌شمار می‌روند که این خاصیت را مدیون تاثیرات فیزیولوژیک خود هستند، زیرا باعث افزایش ضربان قلب و تعریق می‌شوند. مردم دوران باستان موادی مثل درخت جنسه، شاخ کرگدن و انواع صدف‌ها را هم به‌عنوان مواد محرک قوای جنسی می‌شناختند!

 

 

 

موادی معجزه‌گر در آشپزخانه

 

آشپزخانه منزل شما همواره محل نگهداری موادی هستند که اثراتی جالب و معجزه‌آسا دارند. این مسئله، در مورد قوای جنسی هم کاملا صدق می‌کند و شما می‌توانید مواد موثر بر سلامت قوای جنسی را در آشپزخانه منزلتان پیدا کنید البته اگر بدانید که هر کدام از این مواد در کدام مرحله از سلامت جنسی موثرند، آن‌وقت می‌توانید تاثیر آنها را به حداکثر برسانید.

 

به‌طور کلی، مواد غذایی مختلف، تاثیرات متفاوتی دارند و ازنظر فیزیولوژی تاثیرات خاصی بر بدن اعمال می‌کنند. مثلا بعضی غذاها مهارکننده‌های قوای جنسی را کاهش می‌دهند و به این ترتیب باعث افزایش میل جنسی می‌شوند، بعضی دیگر جریان خون سیستم تناسلی را افزایش می‌دهند و تعدادی دیگر از غذاها نیز هورمون‌های شادی ترشح می‌کنند. دانشمندان، مواد خوراکی محرک و تقویت‌کننده قوای جنسی را براساس اثرات فیزیولوژیک آنها در بدن و چگونگی اثر آنها بر افزایش قوای جنسی به سه دسته تقسیم می‌کنند:

 

 

 

غذاهای نشاط‌آور

 

بعضی غذاها مواد شیمیایی و هورمون‌هایی را ترشح می‌کنند که افراد را سرحال آورده و خوشحال می‌کند. در این شرایط فرد ازنظر روحی احساس اعتماد به نفس می‌کند، مهارکننده‌های ذهنی او کم می‌شود و با نشاط‌تر به‌نظر می‌رسد. نتیجه این وضعیت این است که یکی از مراحل جنسی که آمادگی روحی است، فراهم می‌شود. این مواد غذایی شامل موارد زیر است:‌

 

فلفل تند و غذاهای ادویه‌دار و تند که باعث افزایش پمپاژقلب می‌شوند.

 

موز که حاوی مواد شیمیایی خاصی است و ازنظر روحی فرد را بانشاط می‌کند و اعتماد به نفس را تقویت می‌کند.

 

هویج که به علت داشتن مقادیر زیادی فیبر باعث می‌شود میل جنسی افزایش پیدا کند. غذاهای دلفریب

 

در مرحله بعدی که همان مرحله تهییج است، مواد خوراکی موثر بر قوای جنسی باعث رهاشدن هورمون‌های جنسی مثل تستوسترون می‌شوند، انرژی فرد را تقویت کرده و جریان خون سیستم تناسلی را افزایش می‌دهند. این غذاها شامل موارد زیر است:

 

میگو و سایر غذاهای دریایی که حاوی ید فراوان بوده وبرای غده تیروئید ضروری هستند.

 

شکلات که نه تنها حاوی کافئین است بلکه اسید آمینه‌ای با نام فنیل آلانین دارد که میزان ماده‌ای به نام فنیل اتیل آمین را در مغز افزایش می‌دهد. این ماده یک آمفتامین طبیعی است که محرک سیستم مغزی محسوب می‌شود.‌

 

ظ زنجبیل که باعث افزایش جریان خون دستگاه تناسلی در مرد و زن می‌شود.

 

زیتون که نوع سبز آن در مردان و نوع سیاه آن در زنان باعث تقویت قوای جنسی می‌شود.‌

 

گوجه‌فرنگی که به آن سیب عشقی می‌گویند و محرک نیروی جنسی است.

 

سیب که این میوه نیز باعث افزایش قوای جنسی می‌شود.

 

 

 

 

 

غذاهایی که عملکرد سیستم تناسلی را بهبود می‌دهند

 

این دسته، مواد خوراکی هستند که حتی بوی آنها نیز در تقویت و بهبود عملکرد قوای جنسی موثر است مثلا پیتزای پنیر جریان خون دستگاه تناسلی را 5 درصد افزایش می‌دهد، ذرت بو داده با کره تا 9درصد و کدو حلوایی تا 40درصدو گیاه اسطوخودوس نیز تا حدود 40درصد جریان خون دستگاه تناسلی را زیاد می‌کنند. این در حالی است که عطری که از گل‌ها گرفته شده باشد تنها 3درصد جریان خون دستگاه تناسلی را افزایش می‌دهد. بنابراین تاثیر بوی غذاها از اسانس گل ها بیشتر است.‌

 

 

 

 

 

سایر مواد خوراکی موثر بر قوای جنسی

 

)1 جوشاندن و خوردن مارچوبه به مدت سه روز متوالی، سیستم تناسلی را در مردان و زنان تقویت می‌کند. چینی‌ها در قدیم از این خاصیت مارچوبه برای درمان بعضی از بیماری‌های جنسی و کلیوی استفاده می‌کردند.

 

)2 انجیر از دوران قدیم به‌عنوان محرک قوای جنسی شناخته شده است زیرا حاوی املاح مختلفی است که در تولید هورمون‌های جنسی نقش دارند.‌

 

)3 عسل حاوی ویتامین‌های گروه B و املاحی خاص است و سلامت قوای جنسی در زن و مرد را تقویت می‌کند. ضمنا قند موجود در عسل سهل‌الهضم بوده، سریع جذب می‌شود و انرژی خوبی به فرد می‌دهد. شاید نام <ماه عسل> هم از همین موضوع منشا گرفته باشد!

 

البته تاثیر این غذاها بر روی قوای جنسی افراد از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و خود افراد باید تاثیر این خوراکی‌ها را بر روی سلامت جنسی خود امتحان کنند. درضمن توصیه اداره نظارت بر غذا و داروی امریکا را فراموش نکنید: <نباید هر دارو یا ماده ساختگی را که ادعا می‌شود بر روی قوای جنسی تاثیر دارند مصرف کنید. بسیاری از این مواد، نه تنها مفید نیستند بلکه برای بدن مضر هم محسوب می‌شوند

 

 

 

 

 

این مطلب ازیکی از سایتها اقتباس شده که مفید به نظر رسید جهت اطلاع درج میگردد.البته درج این مطلب به معنی تائید گفته های آنان نیست, بلکه صرفا جمع بندی نظرات مختلف میباشد وگرنه میتوان گفت هنوز هیچکدام از این روشها جنبه علمی پیدا نکرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقویت جنسی با غذا

 

 

 

ویتامین E از مهمترین ویتامینهای موجود است که مصرف صحیح آن میتواند باعث تقویت جنسی و شادابی و طراوت پوست و ماندگاری جوانی شود. صرفه نظر از قرصهای موجود میتوان به ماهی اشاره کرد که گنجاندن آن دررژیم غذایی میتواند بهترین تامین کننده این انرژی باشد، چرا که ماهی سرشار از ویتامین E است. بطور کلی مواد طبیعی بهتر از هرگونه مواد شیمیایی دارای عوارض هستند.به هرحال توصیه میشود که ویتامین E را بیشتر بصورت طبیعی مصرف کنید تا قرصهای آن.

 

 

 

از موارد زیر میتوان به عنوان تقویت کننده برای آقایان نام برد:

 

عسل و زنجبیل ,جوانه گندم ,شلغم پخته شده در شیر, موز و شیر موز , نارگیل و شیرنارگیل , کباب بره از جنس نر, زعفران پلو با پیازچه ,ماهی از جنس نر به همراه پیازچه, به طور کلی گوشت تازه حیوانات نر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علل ضعف قوای جنسی می تواند موارد زیر باشد:

 

الف- تغذیه کم کالری و فقر ویتامینها و مینرالها به ویژه ویتامینهای c و e که نقش بسیار مهمی در سلامت دستگاه جنسی ایفا می کنند. لازم است بدانید که 90 درصد مایع منی مرد شمامل ترشحات پروستات و مابقی اسپرم و اسید اسکوربیک ( ویتامین c) و قند میوه ( فروکتوز ) می باشد فلذا ویتامین c نقش بسیار ویژه ای دارد. در مورد تغذیه به ندای بدنتان گوش فرا دهید که چه چیزی از شما می طلبد. همان نیاز بدن شماست. اما موادی که در این مورد توصیه میشود عبارتند از :

 

1- تخم مرغ 2- خرما 3- میوههای ترشی همچون پرتقال-گوجه-کیوی که سرشار از ویتامین سی هستند. و اما معجون ویژه من( معجون 9 جادو) که معتقدم واقعا معجزه می کند به قرار زیر است :

 

1- ابتدا یک مخلوط کن آماده نموده و مواد زیر را در آن ریخته و بگذارید خود هم بخورد تا حالت نه سفت نه رقیق به خود بگیرد::

 

1- شیر ( نه خیلی زیاد) 2- خرما بدون هسته 3- پسته4-گردو 5-بادام شیرین 6- پودر نارگیل7-موز 8- شکلات خالص 9-عسل

 

مواد فوق را به مدت کافی در مخلوط کن هم زده و سپس نوش جان نمایید. نتیجه اش را برای من گزارش کنید!

 

( فقط مراقب باشید زیرا این معجون شتاب موتور شما را بسیار افزایش میدهد!)

 

اتفاقا

 

به تازگی معجونهایی به سوپر کارکتها آمده که ترکیبی از عسل و پسته و گرد و ... غیره است که بسیار مقوی است . خامه عسلی و شیر عسل های هلندی نیز توصیه می شود.

 

این که جنوبیها خیلی شهوتیند به غیر از نژاد آنها تغذیه آنها در ایجاد این حالت موثرند. فلافل و سمبوسه که در تهران هم زیاد شده نیز بسیار موثر است.

 

روزانه یک لیوان از آن کافی ست.

 

ب- خستگی بیش از حد : استراحت کافی امر بسیار مهمی در نیرو گرفتن قوای جنسی ست. سعی شود همراه همسر خود به مسافرت بروید .

 

 

 

ورزش سنگین و منظم مثل بدنسازی و شنا و .... را نیز فراموش ننمایید که در افزایش قوای بدنی و بالنتیجه قوای جنسی موثر است.

 

 

 

لازم به ذکر است این فرمول برای کسانی ست که از ضعف هنگام و پس از رابطه رنج میبرند. انزال زودرس و سریع ارضا شدن البته مقوله ای جداگانه است که در یادداشت بعدی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

البته این را هم بگویم که موارد فوق در رفع این معضل بسیار موثرند

 

 

 

 

 

 

 

افزایش میل جنسی زنان با چای

 

 

 

بر اساس نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه شمال غربی آمریکا ، کافئین موجود در چای و قهوه باعث افزایش میل جنسی در زنان می شود.

 

 

 

 

 

بر اساس نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه شمال غربی آمریکا ، کافئین موجود در چای و قهوه باعث افزایش میل جنسی در زنان می شود.

 

به نقل از پایگاه خبری بی بی سی، تحقیقات این دانشمندان روی 108 زن که بعد از یک رابطه جنسی یک نوشیدنی حاوی کافئین می نوشیدند، نشان داد، کافئین فاصله زمانی برقرای رابطه جنسی مجدد را در زنان کوتاه می کند. ,

 

دکتر گارسی سرپرست این تحقیق می گوید: اثرات کافئین به دلیل تقویت انرژی در زنان است و میل جنسی تنها در زنانی تقویت می شود که عادت به نوشیدن کافئین ندارند.

 

این دانشمندان معتقدند، نوشیدن مایعات داغ حاوی کافئین، حافظه را تقویت می کند و خطر سرطان را کاهش می دهد ولی می تواند منجر به بیماری های قلبی شود.


 
comment نظرات ()